Menu Zamknij

Wizyta w bibliotece miejskiej

“O Powstaniach Śląskich od kuchni, czyli wspomnienia rodzinne historyka Wojciecha Kempy”- tak brzmiał tytuł wykładu, w którym wzięła udział młodzież z naszej szkoły.

W ubiegły wtorek uczniowie klas siódmych, ósmych i liceum odwiedzili bibliotekę miejską, aby wziąć udział w prelekcji, którą dla młodych odbiorców przygotował Wojciech Kempa- znany siemianowicki historyk i dziennikarz. Przybliżył nam historię śląskich powstań, sylwetkę Wojciecha Korfantego oraz opowiedział o wielu ważnych wydarzeniach związanych ze Śląskiem i z naszym miastem. Jego prezentacja była wzbogacona o stare rodzinne fotografie, pamiątki ale przede wszystkim historie przekazane bezpośrednio od dziadków, którzy jako mieszkańcy Śląska byli świadkami wielu ważnych historycznych wydarzeń.

dav
dav
dav
Komentarze
Accessibility