Menu Zamknij

Rekordowe Mistrzostwa Śląska w pływaniu

Początek lata…słoneczko na niebie.. wakacje…woda ale nie dla wszystkich. Niektórzy z was jeszcze ciężko pracują i ta praca przynosi efekty. Mianowicie w ubiegły weekend na gliwickim Olimpijczyku odbyły się Mistrzostwa Śląska w Open w pływaniu.

Był to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski roczników 2000-2003. I ten sprawdzian został zaliczony na piątkę z OGROMNYM PLUSEM. Nasz Klub UKS Wodnik i Szkołę reprezentowało 13 zawodniczek i zawodników. W zawodach wzięło udział 51 klubów z całego Śląska i nie tylko. Łącznie startujących zawodniczek i zawodników było 384 osoby. W skład naszej reprezentacji weszły Aleksandra Piskorz, Emilia Krosta, Emilia Fuks, Julia Chyra, Marysia Krętosz, Wiktoria Kolbe, Marta Iżycka oraz Kamil Sieradzki, Wiktor Szynawa, Remigiusz Bartosiewicz, Eryk Pawłowski, Mateusz Chowaniec, Nataniel Druzd. Mimo tego, że nasza reprezentacja była nieliczna pokazała się z bardzo dobrej strony. Łącznie w kategorii 14, 15, i 16-18 latków zdobyliśmy 35 medali w tym 11 złotych, 13 srebrnych i 11 brązowy. Co dało nam drugie miejsce biorąc pod uwagę ilość medali i wszystkie kategorie wiekowe.
Wśród multimedalistów na pierwszym miejscu uplasował się Kamil Sieradzki, który zdobył aż 7 medali w tym 3 złote. Kolejnymi multimedalistami zostali Emilia Krosta 5 medali w tym 3 złote. Mateusz Chowaniec 4 medale w tym 2 złote. Aleksandra Piskorz 4 medale w tym jeden złoty. Fuks Emilia 5 medali w tym 1 złoty. Swój tytuł Mistrzyni Śląska wywalczyła również Julia Chyra. Remigiusz Bartosiewicz z 3 medalami. Po 2 medale wywalczyli również Marysia Krętosz, Marta Iżycka oraz Wiktor Szynawa .

Jednak prawdziwą rewelacją okazała się sztafeta dziewczęca płynąca w składzie Julia Chyra, Emilia Krosta, Emilia Fuks i Aleksandra Piskorz, które to dwukrotnie zwyciężyły w kategorii Open zdobywając tytuł Mistrzyni Śląska na dystansach 4×100 i 4×200 m stylem dowolnym oraz drugie miejsce, gdzie nieznacznie uległy Viktorii Racibórz na dystansie 4×100 m stylem zmiennym.

Serdecznie gratulujemy wszystkich sukcesów i życzymy kolejnych na zbliżających się Mistrzostwach Polski.

Dziękujemy Rodzicom oraz wszystkim sympatykom siemianowickiego pływania za wsparcie i doping.

RAZ, DWA, TRZY, WODNIK TO MY!!!!

[foogallery id=”4584″]

Komentarze
Accessibility