Menu Zamknij

Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu rocznika 2002 i 2003

W ubiegły weekend na pływalniach w Lublinie i Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu 14 i 15-latków.  W Lublinie wystartowało blisko 700 zawodników a w Ostrowcu niecałe 600 zawodniczek i zawodników z całej Polski.

W skład naszej reprezentacji weszli uczniowie a zarazem zawodnicy UKS WODNIK Siemianowice Śląskie :

  • Rocznik 2003Julia Chyra, Marysia Krętosz, Mateusz Chowaniec i Kamil Cebula
  • Rocznik 2002Emilia Krosta, Emilia Fuks, Remigiusz Bartosiewicz, Eryk Pawłowski, Kamil Sieradzki i Wiktor Szynawa.

Trzy dniowe zmagania przyniosły nam wiele emocji i niezapomnianych wrażeń.

Nasza reprezentacja łącznie wystartowała w 43 startach indywidualnych awansując 10-krotnie do finałów A oraz 9-cio krotnie do finałów B.

Ogromnym sukcesem był start Mateusza Chowańca na dystansie 50m st. dowolnym. Mateusz wywalczył srebrny medal i tytuł vice Mistrza Polski. Dodatkowo dwukrotnie meldował się na najgorszym dla sportowców miejscu czwartym na dystansach 50m st. motylkowym i 100m stylem dowolnym.

Jego starsza koleżanka Klubowa Emilia Krosta aż czterokrotnie awansowała do finałów A na dystansach 200 i 400 m st. zmiennym oraz 50 i 100 m st. klasycznym zajmując odpowiednio 9,6,8,6 miejsce wśród najlepszych pływaczek w Polsce.

Kolejnymi dobrymi startami mimo przeciwności losu wykazał się Wiktor Szynawa zajmując 5 i 7 miejsce w konkurencjach 50 i 100 m st. klasycznym.

Emilia Fuks dwukrotnie awansowała do popołudniowych finałów w stylu motylkowym. Na dystansie 200 m ukończyła rywalizację na 9 miejscu w Polsce. Na odcinku o połowę krótszym wywalczyła 3 miejsce w finale B.

Julia Chyra dwukrotnie awansowała do finałów B w konkurencjach 50 i 100 m stylem grzbietowym . Zajmując odpowiednio w popołudniowych finałach 3 i 4 miejsce.

Remigiusz Bartosiewicz podobnie Jak Julia Chyra specjalizujący się w stylu grzbietowym 3 krotnie awansował do finałów B na dystansach 50, 100 i 200 m st. grzbietowym zajmując odpowiednio 4,3,3 miejsce.

Kamil Sieradzki wywalczył możliwość startu w popołudniowych finałach na dystansie 50 i 100 m st. motylkowym. Ustanawiając nowy rekord Klubu wywalczył odpowiednio 6 i 9 miejsce w finale B.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników w szczególności, że zdecydowana większość z nich są nowymi rekordami klubu UKS WODNIK a zarazem nowymi rewelacyjnymi “życiówkami” naszych młodych pływaków. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy przyczynili się do sukcesów a w szczególności Rodzicom za doping i mentalne oraz osobiste wsparcie.

Komentarze
Accessibility