Menu Zamknij

Medalowe Mistrzostwa Polski 14-latków w pływaniu

W ubiegły weekend na olsztyńskiej ziemi odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu rocznika 2003. W zawodach wzięło udział prawie 600 zawodniczek i zawodników reprezentujących 149 klubów z całej Polski.

Nasza reprezentacja Wodnika choć bardzo skromna bo licząca tylko trzy osoby wypadła rewelacyjnie.  Julia Chyra, Marysia Krętosz oraz Mateusz Chowaniec zaprezentowali się wyśmienicie, gdyż prawie wszystkie starty w eliminacjach  kończyły się popołudniowymi startami w finałach i nie tylko….. 🙂

Forma jaką reprezentowali nasi zawodnicy podczas  Mistrzostw Śląska była tylko preludium do sukcesów jakie osiągneli podczas Mistrzostw Polski :

Mateusz Chowaniec trzykrotnie stawał na podium  zdobywając 3 medale Mistrzostw Polski. Dwukrotnie vice mistrzostwo Polski wywalczył na dystansach 50 i 100 m stylem dowolnym oraz brązowy medal na dystansie 50 m stylem motylkowym.

Julia Chyra trzykrotnie awansowała do finału B, gdzie dwukrotnie go wygrała na dystansie 100 i 200 m stylem grzbietowym. Na najkrótszym dystansie wywalczyła miejsce 3 w finale B. Trzeba nadmienić, że czasy osiągnięte przez Julię w popołudniowych finałach plasowały ją wśród najlepszych 8 najlepszych specjalistek od stylu grzbietowego w naszym kraju.

Marysia Krętosz awansowała do finału B na 200 m stylem klasycznym z rewelacyjnym czasem 2.51.30. W popołudniowych zmaganiach ukończyła rywalizację na 10 miejscu.

Ogromne gratulację dla Naszych zawodniczek i zawodników bo mimo nielicznej reprezentacji w punktacji klubowej na 149 klubów zajęliśmy 30 miejsce a w statystyce medalowej ukończyliśmy rywalizację na 22 miejscu.

Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesów naszych zawodników a szczególności Rodzicom za zaangażowanie i wspieranie w trudnych chwilach.

 

Komentarze
Accessibility