Menu Zamknij

Młodsi atakują czyli Mistrzostwa Śląska rocznika 2005 w pływaniu

Jeszce niedawno cieszyliśmy się z sukcesów naszych  najstarszych pływaków podczas Mistrzostw Sląska Open a tymczasem ich młodsi koledzy pozazdrościli im sukcesów i sami zaatakowali 😀

Podczas Mistrzostw Śląska w Raciborzu, w których wzięło udział blisko 240 zawodniczek i zawodników z 34 klubów z całego Śląska nasza reprezentacja zdobyła 11 medali w tym 3 z najcenniejszego kruszcu i po 4 ze srebra i brązu.  W klasyfikacji generalnej ukończyliśmy zawody na wysokim 5 miejscu, lecz biorąc pod uwagę liczbę zdobytych medali to wspięliśmy się na drugi stopień podium.

Najjaśniejszymi punktami naszej reprezentacji były występy chłopięcej sztafety płynącej w składzie: Kamil Geisner, Filip Gruszczyński, Piotr Suchecki oraz Maciej Kołodziejczyk. Chłopaki dwukrotnie zwyciężali z ogromną blisko 14-sekudnową przewagą nad rywalami w konkurencjach 4×100 m st.dowolnym i zmiennym.

Wśród indywidualnych sukcesów to wyścig na dystansie 400 m st. okazał się prawdziwym majstersztykiem, gdyż całe podium należało do WODNIKA. Tytuł Mistrza Śląska zdobył Kamil Geisner, na drugim miejscu uplasował się Piotr Suchecki a tuż za nim Filip Gruszczyński.

Podobna sytuacja miała miejsce na dystansie dwukrotnie dłuższym gdzie Piotrek Suchecki i Filip Gruszczyński zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce ustępując tylko najlepszemu zawodnikowi Mistrzostw Śląska z Rudy Śląskiej.

Rewelacyjną postawę i wolę walki pokazał Kamil Geisner, który zaraz po zakończeniu wyścigu na 400 m stylem dowolnym już po kilkunastu minutach był ponownie w wodzie walcząc o miano Mistrza Śląska na dystansie 100 m stylem motylkowym, gdzie po wspaniałym finiszu wywalczył srebrny medal. Do złota zabrakło mu naprawdę niewiele bo 0,32 sekundy!!!.

Dodatkowo w klasyfikacji na najlepszego zawodnika całej imprezy nasza trójka zwycięzców z 400 m stylem dowolnym zajęła odpowiednio drugie, trzecie i czwarte miejsce!!!!

Występy naszej reprezentacji zasługują na wielkie uznanie bo medalowe miejsca i zarazem czasy osiągnięte przez zawodników są nowymi rekordami naszego klubu w szczególności , że pobite rekordy należały do zawodników z rocznika 2002 i 2003 czyli aktualnych medalistów Mistrzostw Śląska Open!!!

Skład całej ekipy to : Nadia Kulik, Evin Görer, Sandra Serdeczna, Martyna Jaroń, Oliwia Stęga, Kamil Geisner, Filip Gruszczyński, Piotr Suchecki, Maciej Kołodziejczyk, Mateusz Mielczarek, Kacper Komenda, Piotr Trzeciak, Maciej Śledź, Aleksander Klimuk oraz Maksymilian Nowak.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i dziękujemy wszystkim Rodzicom oraz kibicom za słowa wsparcia i doping.

[foogallery id=”7124″]

 

Komentarze
Accessibility