Menu Zamknij

Mistrzostwa Śląska Open w pływaniu

Nowy sezon pływacki 2017/2018 już w pełni więc nadszedł czas na efekty ciężkiej 4 miesięcznej pracy, gdzie po powrocie  z wakacji było naprawdę ciężko … Początkowe kłopoty z przenosinami na nowy obiekt  treningowy w Michałkowicach i aklimatyzacja do nowej rzeczywistości sporo trwała ale systematyczność, wola walki i ciężka praca zaowocowały świetnymi wynikami na Mistrzostwach Śląska OPEN ( roczniki 2003 i starsi)

Nasz Klub UKS Wodnik i Szkołę reprezentowało 14 zawodniczek i zawodników. W zawodach wzięło udział 39 klubów z całego Śląska i nie tylko. Łącznie startujących zawodniczek i zawodników było 369 osoby. W skład naszej reprezentacji weszły Emilia Krosta, Emilia Fuks, Julia Chyra, Marysia Krętosz, Marta Iżycka, Patrycja Sokół, Julia Puchała oraz Kamil Sieradzki, Wiktor Szynawa, Remigiusz Bartosiewicz, Eryk Pawłowski, Mateusz Chowaniec, Kamil Cebula oraz Nataniel Druzd. Mimo tego, że nasza reprezentacja była nieliczna pokazała się z bardzo dobrej strony. Łącznie w kategorii 14, 15, i 16-18 latków i OPEN zdobyliśmy 36 medali w tym 12 złotych, 10 srebrnych i 14 brązowy. Co dało nam czwarte miejsce biorąc pod uwagę ilość medali i wszystkie kategorie wiekowe . Ustąpiliśmy miejsca tylko Raciborzowi, Dąbrowie Górniczej i Tychom.
Wśród multimedalistów na pierwszym miejscu uplasowała się Emilia Krosta, która zdobyła aż 7 medali w tym 5 złotych. Kolejnymi multimedalistami zostali Kamil Sieradzki  7 medali w tym 3 złote. Marta Iżycka 5 medali (3 srebrne i 2 brązowe).  Mateusz Chowaniec 3 medale w tym 1 złoty.  Fuks Emilia 3 mede w tym 1 złoty.

Medale  wywalczyli również Julia Chyra, Remigiusz Bartosiewicz oraz Wiktor Szynawa .

W konkurencjach drużynowych dziewcząt  sztafeta płynąca w składzie Julia Chyra, Emilia Krosta, Emilia Fuks i Marta Iżycka, wywalczyły tytuł Mistrzyń Śląska  w kategorii Open  na dystansach 4×200 m stylem dowolnym oraz drugie miejsce, na dystansie 4×100 dowolnym.

W sztafetach mieszanych płynących w składzie:  Emilia Krosta, Emilia Fuks, Remigiusz Bartosiewicz oraz Kamil Sieradzki nasza drużyna wywalczyła dwukrotnie brązowy medal na dystansach 4×50 m stylem dowolnym i zmiennym.

Serdecznie gratulujemy wszystkich sukcesów i życzymy kolejnych w szczególności, że wiele z osiągniętych przez was czasów jest nowymi rekordami klubu jak i rekordami życiowymi

Dziękujemy Rodzicom oraz wszystkim sympatykom siemianowickiego pływania za wsparcie i doping.

[foogallery id=”7078″]

Komentarze
Accessibility