Menu Zamknij

Kolejne sukcesy naszych Pływaków

W ubiegły weekend odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu 15 i 16-latków. Młodsi rywalizowali w Lublinie, a starsi w Opolu.

Żmudne i długie przygotowania oraz ciężka praca treningowa przyniosła wspaniałe efekty w postaci kolejnych medali i finałów  Mistrzostw Polski.

Do stolicy województwa Opolskiego przyjechało ponad 300 zawodniczek i zawodników z 103 klubów z całej Polski. Nasz Klub, Szkołę i Miasto reprezentowała tylko jedna zawodniczka…ale za to jaka “Mała… WIELKA Ola” Aleksandra Piskorz 😀 . W swoich czterech indywidualnych startach wywalczyła 4 medale. Trzykrotnie stawała na najniższym stopniu podium na dystansach 50,100 m stylem klasycznym i 400 m stylem zmiennym oraz wywalczyła srebrny medal na 200 m stylem klasycznym. Trzeba nadmienić, że Ola nieprzerwanie od 3 lat zdobywa medale na tym dystansie.

W Lublinie naszej reprezentacji przyszło się zmagać wśród ponad 500 zawodniczek i zawodników z 134 klubów z naszego kraju. Reprezentacja składała się z Emilii Fuks, Emilii Krosta, Remigiusza Bartosiewicza, Kamila Sieradzkiego i Wiktora Szynawy. Tak jak u Oli i tu nie zabrakło medalowych wyników i ogromnych emocji w popołudniowych finałach.

Do grona tegorocznych medalistów dołączył Kamil Sieradzki, który wywalczył brązowy medal na dystansie 50 m stylem motylkowym. Dodatkowo był uplasował się na 8 miejscu w finale A na 100 m stylem motylkowym oraz 3 miejscu w finale B (13 miejsce w Polsce) na dystansie 100 m stylem dowolnym.

Emilia Krosta trzykrotnie awansowała do finałów A zajmując odpowiednio 5, 7 i 9 miejsce w nich na dystansach 200 m stylem zmiennym, 400 m stylem zmiennym oraz 200 m stylem motylkowym. Dodatkowo była 4 zawodniczką w finale B (14 miejsce w Polsce) na dystansie 100 m stylem klasycznym.

Emilia Fuks dwukrotnie wystąpiła w popołudniowych finałach. Na swoim koronnym dystansie 200 m stylem motylkowym była 8 zawodniczką w Polsce. A na dystansie o połowę krótszym rywalizację ukończyła na 9 miejscu w finale B (19 miejsce w Polsce).

Remigiusz Bartosiewicz jeszcze pół roku temu swoją rywalizację kończył w finałach B, lecz zmiana podejścia do treningu i ciężka praca jaką wykonał dała niesamowite efekty i ogromny skok do przodu. Teraz pewnie awansował trzykrotnie do finałów A na dystansach 50,100 i 200 m stylem grzbietowym.  Do medalu Mistrzostw Polski jednak jeszcze “troszeczkę” zabrakło bo na najkrótszym dystansie  tylko 0,25 sekundy dzieliło go od brązowego medalu i swój występ ukończył na 5 miejscu. Podobnie było na 100 m gdzie wywalczył 5 miejsce ze stratą 0,49 setnych za brązowym medalistą. Na najdłuższym dystansie mimo ogromnego postępu zakończył rywalizację na 7 miejscu w Polsce.

Wiktor Szynawa dwukrotnie awansował do popołudniowych finałów. Nasz specjalista od stylu klasycznego wywalczył 9 miejsce na najkrótszym dystansie 50 m stylem klasycznym oraz 1 miejsce w finale B (11 miejsce w Polsce) na dystansie o połowę dłuższym.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników szczególnie, że jeszcze w historii naszego Klubu, Szkoły i Miasta nie było, aż tylu  medali i finałów w trakcie jednych Mistrzostw Polski. Wasza ciężka praca i zaangażowanie nie poszło na marne, liczymy na to, że pójdziecie za ciosem i kolejne Mistrzostwa będą równie udane a nawet więcej….

 

W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do sukcesów moich podopiecznych a w szczególności Rodzicom za wsparcie i zaangażowanie oraz życzyć udanych wakacji i zasłużonego wypoczynku.

Wasz trener Leszek Małyszek

 


 

 

Komentarze
Accessibility