Menu Zamknij

Sandra Kulik – najlepsza na mrągowskiej scenie!

XXXVI Piknik Country & Folk w Mrągowie okazał się szczęśliwy dla 18-letniej Sandry Kulik, która w sobotę (29.07) wygrała – promujący młode talenty – konkurs SIEDMIU WSPANIAŁYCH. Przepięknie zaśpiewaną balladą LeAnn Rimes “How do I live”, utalentowana wokalistka z Siemianowic Śląskich, utorowała sobie drogę do pierwszego miejsca. Zdaniem jury – Sandra była bezkonkurencyjna. Sobotnie występy w słynnym amfiteatrze obserwowało ponad 5 tysięcy fanów muzyki country.

  

– Bardzo się stresowałam, bowiem był to mój pierwszy konkurs przed tak dużą publicznością. Z drugiej strony ogromnie się cieszyłam, że mogłam tam wystąpić – mówi utalentowana siemianowiczanka.

Dobrym duchem, który opiekował się Sandrą była Alicja Boncol, wokalistka oraz wielokrotna laureatka plebiscytów country. Razem zaśpiewały piosenkę pt.: “Good hearted woman”, co było jednym z elementów konkursu.

– Pani Alicja była ze mną cały czas, chwaliła – choć oszczędnie – co, jak się okazuje, jest bardzo dobrym sposobem motywowania mnie – mówi Sandra.

To nie pierwsze występy 18-latki. W siemianowickim konkursie Mikrofon Siemiona, dwa lata temu zajęła II, a w ubiegłym roku – I miejsce. Ponadto w ubiegłym roku zdobyła wyróżnienie w międzynarodowym festiwalu kolęd i pastorałek w Bytomiu.

W Mrągowie mogła liczyć na gorący doping swoich najbliższych.

– Jechaliśmy razem z mężem by mocno córce kibicować – mówi pani Dominika, mama Sandry. – Miała pełne wsparcie ze strony rodziny i znajomych. Jak tylko dowiedzieliśmy się, że Sandra wygrała – byliśmy z niej niezwykle dumni – dodaje szczęśliwa mama.

Jak mówi pani Dominika, Sandra już od najmłodszych lat lubiła muzykę. Sama zaczęła zgłaszać się do różnego rodzaju konkursów wokalnych.

– Gdy zobaczyła, że coś “z tego będzie” zaczęła uczęszczać na lekcje śpiewu – mówi pani Dominika.

Ciekawostką, jest to, że dwa razy próbowała się dostać do muzycznej szkoły średniej w Katowicach. Mimo egzaminacyjnych potknięć – nie zniechęca się. Tym razem bierze pod uwagę studia muzyczne.

I cichutko podpowiadamy: aktor Janusz Gajos aż trzy razy stawał przed komisją egzaminacyjną łódzkiej “filmówki”… a upór i determinacja pozwoliły mu wygrać za czwartym razem…

Tego uporu i determinacji, a przede wszystkim szczęścia i dalszych sukcesów życzymy utalentowanej siemianowiczance.

Źródło: http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/siemianowiczanka-sandra-kulik-najlepsza-na-mragowskiej-scenie.10018/
Komentarze
Accessibility