Menu Zamknij

Odwiedziny w Miejskiej Bibliotece Publicznej

13 marca uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny wzięli udział w spotkaniu z cyklu “Spotkania ze Śląskiem”, które organizuje siemianowicka biblioteka miejska.

Celem tych spotkań jest zaznajomienie słuchaczy z sylwetkami znanych Ślązaków.

Tym razem spotkanie było poświęcone postaci księdza Jana Machy- chorzowianina, który podczas wojny organizował pomoc dla rodzin, których bliscy byli represjonowani w czasie okupacji. Za tą działalność został aresztowany i zgładzony.

Na spotkaniu uczniowie obejrzeli film dokumentalny “Bez jednego drzewa las lasem zostanie” o tragicznych losach ks. Jana Machy a następnie wysłuchali wykładu, który wygłosił dr Zdzisław Janeczek. Na koniec spotkania o życiu i losach księdza Machy opowiadali również jego bliscy krewni.

Po spotkaniu uczniowie zwiedzili wystawę z okazji 100 rocznicy urodzin ks. Jana Machy pt : “Życiem moim było pracować dla Niego”.

Komentarze
Accessibility