Menu Zamknij

Zdalna pomoc PP oraz prawna

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Dzisiaj wszyscy mamy prawo czuć się zagubieni i zmęczenie obecna sytuacja. Zostaliśmy rzuceni na głęboką wodę i bez instrukcji i kursów przygotowujących musieliśmy sobie poradzić.

Każdy z nas jest inny. Jeden będzie zamyślony z  przerażeniem śledził kolejne statystyki, ktoś inny  nie włączy TV ani radia , czekając na lepszy czas , który już wkrótce nastanie.

Nie ma dobrej recepty na dzisiaj, nie wiemy jak reagować, jak zachować się w obecnej sytuacji….wszyscy! się tego uczymy.

Niepodważalny jest fakt, że każdy z nas potrzebuje kontaktu z drugim człowiekiem, co pozwala uspokoić emocje, rozładować napięcie.

Można skorzystać z komunikatorów lub…najprościej rozejrzeć się po mieszkaniu , a w nim na pewno znajdziesz kogoś do rozmowy.

Jeśli jednak zdarzy się , że będziesz potrzebował rozmówcy z zewnątrz pamiętaj , że zawsze możesz zwrócić się drogą on-line do zespołu psychologów i pedagogów szkolnych.

Prócz tego  działają linie pomocy on-line, pod którymi znajdziesz słowa otuchy i wsparcia.

 W każdym mieście.  pracownicy Ośrodków Interwencji Kryzysowej udzielają wsparcia telefonicznego, jak również  pracują  na SKYPE. Jeśli będzie konieczność, zostaniesz pokierowany do specjalisty.

Pamiętaj, każdemu  z nas jest trudno!!

Nie jesteś sam w tej nietypowej sytuacji!!

Poniżej linki do instytucji pomocowych. Tam również otrzymasz poradę prawną.

    http://www.interwencjakryzysowa.pl/osrodki-interwencji-kryzysowej/4077 – OIK  Katowice

     http://www.interwencjakryzysowa.pl/osrodki-interwencji-kryzysowej/39171       – OIK Siemianowice Śląskie

https://liniawsparcia.pl/         – linia wsparcia ITAKA

pedagodzy i psychologowie szkolni

Komentarze
Accessibility