Menu Zamknij

Zapytaj bibliotekarza- zdalna pomoc w poszukiwaniach bibliotecznych

Drodzy uczniowie!

Ponieważ w zaistniałej sytuacji nie możemy zapewnić Wam dostępu do usług bibliotecznych i zbiorów w tradycyjnej formie, proponujemy usługi biblioteczne na odległość. Na czym miałoby to polegać?

Jeżeli macie problem z dotarciem do różnych źródeł, z których moglibyście skorzystać przygotowując w domu zadane prace, prezentacje itp., jeżeli nie wiecie, gdzie znaleźć informacje na dany temat, wyślijcie zapytanie pod jeden z poniższych adresów mailowych:

kosike@zss-siemianowice.pl; pytlikk@zss-siemianowice.pl; wendtdudekm@zss-siemianowice.pl

Napiszcie jakiej informacji potrzebujecie, czego szukacie, z czym macie problem. My na bieżąco będziemy odsyłać Wam propozycje e- źródeł, w których znajdziecie informacje na dany temat.

Jednocześnie jeszcze raz przypominamy i zachęcamy do korzystania z najpopularniejszych bibliotek cyfrowych, gdzie możecie znaleźć darmowe książki:

  • WolneLektury.pl- najbardziej znana i lubiana przez uczniów a do tego całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa. Znajdziecie tu nie tylko większość lektur, serwis zawiera również e-booki i audiobooki.
  • Lektury.gov.pl- serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania, także na czytniki.
  • Polona.pl- największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera książki i zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.
  • Legimi- to usługa oferująca dostęp do tysięcy e-booków w ramach abonamentu, zarówno na smartfonach, jak i na czytnikach. Z uwagi na zamknięcie szkół serwis przygotował 20 tytułów dedykowanych uczniom w różnym wieku. Każdy może wybrać jedną darmową książkę. Wystarczy wpisać na stronie Legimi kod “czytamy”, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, ale książka będzie przypisana do konta bez ograniczeń czasowych.
  • Empik- przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e- booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a

Jak skorzystać z promocji?

  1. Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
  2. Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon
  3. Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.
  4. Aktywuj usługę Empik Premium.
  5. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.

Po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

Zachęcamy również, aby ten czas przymusowego pobytu w domu wykorzystać na nadrobienie zaległości książkowych. Pozdrawiamy serdecznie. Wasi bibliotekarze

Katarzyna Pytlik

Marzena Wendt- Dudek

Edyta Kosik

Komentarze
Accessibility