Menu Zamknij

XIII Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek Polskich

17 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek Polskich  w Chorzowie Batorym. Na scenie Miejskiego Domu Kultury “Batory” zaprezentowali się wykonawcy z Chorzowa, Katowic, Siemianowic Śląskich, Bytomia, Rudy Śląskiej, Tarnowskich Gór, Świętochłowic. Nasze gimnazjum śpiewając i grając na instrumentach reprezentowali:

soliści – Paweł Kosiński,  Maciej Wawrzynek,

zespół wokalno-instrumentalny – Roksana Kontny,  Helena Czyrwik , Aleksandra Gawrysiak, Wojciech Czekalski , Amadeusz Deptała , Jakub Gajek .

Cała nasza ósemka została laureatami tego konkursu i 21 stycznia wystąpiła podczas koncertu laureatów w kościele p.w. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Chorzowie Batorym.

Po zaprezentowaniu się wszystkich laureatów poznaliśmy wyniki zmagań. Miło nam poinformować , że w kategorii  solista – I miejsce zdobył Paweł Kosiński, zaś wyróżnienie otrzymał Maciej Wawrzynek, a w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych – II miejsce wywalczył nasz zespół , tj. Roksana Kontny, Helena Czyrwik , Aleksandra Gawrysiak, Wojciech Czekalski , Amadeusz Deptała, Jakub Gajek.

GRATULACJE!!!

Komentarze
Accessibility