Menu Zamknij

Wyprawa do AZJI ŚRODKOWEJ

Grupa uczniów z klasy 5D i 5F pod opieką Barbary Przybysz uczestniczyła w pierwszym, otwierającym nowy sezon spotkaniu Klubu Podróżnika, działającym przy Siemianowickim Centrum Kultury. Na spotkanie to przyszli pasjonaci dalekich podróży, wśród nich nasza grupa.

O swojej wyprawie do Azji Środkowej – Kirgistanu, Uzbekistanu i Chin Zachodnich opowiadał siemianowicki muzyk i podróżnik p. Adam Bul. 40-dniową wyprawę utrwalił na prezentowanych filmach, na których oglądaliśmy piękne, górskie elementy krajobrazu azjatyckich państw, np. największy na świecie naturalny łuk skalny ( łuk Shiptona ma 365 m wysokości). W Chinach Zachodnich znajduje się Muztag Ata  położona 7546 m n.p.m. Jest to najłatwiejsza do zdobycia góra o tak dużej wysokości. Z tego powodu, Chińczycy ogrodzili tę górę i aby ją zdobyć trzeba zapłacić 1000 dolarów za bilet.  Muzułmańskie zabytki w Uzbekistanie to głównie meczety i grobowce. Są to okazałe budowle, zdobione drobnymi, kolorowymi moaikami.

[foogallery id=”12239″]

Po “powrocie” z Azji, szykujemy się do następnej podróży po świecie.

Komentarze
Accessibility