Menu Zamknij

Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą

17 czerwca tradycyjnie na całym świecie obchodzony jest Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą.

W Europie Polska należy do krajów ubogich w wodę. Wpływają na to m.in. niekorzystne zmiany klimatu oraz zabetonowanie polskich miast. Dlatego tak ważne jest, żeby rozsądnie gospodarować wodą i zatrzymywać jak najwięcej deszczówki.

17 czerwca w godzinach 11:00-12:20 odbędą się warsztaty on-line„Dzień o Suszy i Retencji w Ministerstwie Klimatu”. Warsztaty skierowane
są do młodzieży z klas 7-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Wprowadzenia naukowego do tematu dokona prof. Szymon Malinowski z Instytutu Geofizyki UW. Debatę ekspertów o tym jak walczyć
z suszą poprowadzi minister klimatu Michał Kurtyka. Każdy będzie mógł także sprawdzić swoją wiedzę w specjalnym interaktywnym Quizie Klimatycznym.

Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy 17 czerwca o godz. 11:00 wejść na stronęwww.dzienwmk.pl <https://link.freshmail.mx/c/k6cz2xfiqd/gln30liw8i> i postępować zgodnie z instrukcją.

Organizatorami warsztatów, oprócz Ministerstwa Klimatu, są Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska i Fundacja BOŚ.

Partnerami wydarzenia są Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, PGW Wody Polskie oraz Instytut Ochrony Środowiska.

Powyższe informacje zostają przekazane w oparciu o zaproszenie i oficjalne materiały otrzymane mailowo z Fundacji BOŚ.

Komentarze
Accessibility