Menu Zamknij

Teatrzyk Kamishibai w bibliotece

8.10. w bibliotece budynku B klasy 3 E, 3 D, 3 C uczestniczyły w spotkaniu z Teatrzykiem Kamishibai. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej, otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę sceny/ekranu o nazwie butai (scena). Kamishibai można porównać do wędrownego teatru marionetkowego , w którym miejsce lalek zajmują obrazy. Bajkę pt. „Brat i siostra” opowiadała pani Edyta, bibliotekarz z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Chorzowie. W trakcie zajęć mieliśmy także okazję porozmawiać o zwierzętach, przyrodzie, oraz ich miejscu i roli w życiu człowieka. Przed nami kolejne spotkania z teatrzykiem Kamishibai.

Marzena Wendt-Dudek

Komentarze
Accessibility