Menu Zamknij

Zielona sala edukacji wczesnoszkolnej – Rada Rodziców

W ramach innowacji pedagogicznej „Budząca się szkoła” realizowanej w klasach 1-3, po wcześniejszym stworzeniu strefy śniadaniowej i wyposażeniu korytarzy szkolnych w kanapy, dzisiaj 7 września 2022 r.  została otwarta pierwsza “Zielona sala edukacji wczesnoszkolnej”.  

Pomysł nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej spotkał się z aprobatą dyrekcji placówki oraz rady rodziców. Na wniosek rodziców uczniów z klasy 2a, rada rodziców Zespołu Szkół Sportowych sfinansowała zestaw pięciu ław (na zdjęciach widoczne na razie trzy), dzięki którym nauczyciele klas 1-3 mają możliwość organizowania lekcji na świeżym powietrzu.

W kolejnych krokach planowane jest powiększenie zielonej sali o skrzynie na ogródek warzywny, kwietniki, tablicę zewnętrzną, leżaki, itd.

Mamy nadzieję, że zielona sala będzie świetnym uzupełnieniem placu zabaw, którego budowa w ramach budżetu obywatelskiego wkrótce się rozpocznie. Liczymy, że dzięki tej inicjatywie powstanie tu również boisko plażowe, na które głosować można do niedzieli, 11 września – projekt 13.

Za pomoc w realizacji projektu zespołu edukacji wczesnoszkolnej serdecznie dziękujemy: Radzie Rodziców Zespołu Szkół Sportowych, kierownikowi gospodarczemu, pani Agacie Gądek oraz zespołowi pracowników obsługi.

Komentarze
Accessibility