Menu Zamknij

REKORD ŚLĄSKA oraz „WOREK” MEDALI PODCZAS MISTRZOSTW OKRĘGU !!!

Zawodnicy UKS Wodnik Siemianowice i uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w minionym tygodniu (12-14.11.2020r.) rywalizowali z najlepszymi pływakami z województwa na gliwickiej pływalni „Olimpijczyk” podczas Mistrzostw Śląska OPEN wywalczyli wiele medali i pokazali, że są nadzieją śląskiego pływania…. 💪💪💪

Rywalizacja odbywała się z podziałem na następujące kategorie wiekowe: 12, 14, 15, 16, 17 letnich i starszych. Nasi zawodnicy wielokrotnie stawali na podium i prawie w każdej konkurencji poprawiali swoje rekordy życiowe dzięki czemu wywalczali kolejne miejsca na podium i medale. Łącznie zdobyliśmy 25 medali (13 złotych 🥇 6 srebrnych 🥈 6 brązowych 🥉) 😎😎😎

Medale zdobywali w rywalizacji:

Dziewcząt:

Paulina KAWA (kat. 14 lat) 2 złote🥇medale na dystansach 50 i 100 m stylem grzbietowym oraz 2 srebrne🥈medale na dystansach 200m stylem grzbietowym i 400 m stylem dowolnym

Emilia BRACHACZEK (kat. 14 lat) brązowy🥉medal na 100 m st. motylkowym

Faustyna WYRWAŁ (kat. 14 lat) brązowy🥉medal na 50 m st. grzbietowym

Maria KRĘTOSZ (kat. 17lat i starsi) brązowy🥉medal na 200 m st. klasycznym

„Złote 🥇” Sztafety dziewcząt (kat.14 lat) na dystansach:

4x 100 m stylem dowolnym – Paulina KAWA, Emilia BRACHACZEK, Faustyna WYRWAŁ Natalia GAGATEK

4x 200 m stylem dowolnym – Paulina KAWA, Emilia BRACHACZEK, Faustyna WYRWAŁ Natalia GAGATEK

4x 100m stylem zmiennym – Paulina KAWA, Dagmara CZOGAŁA, Emilia BRACHACZEK, , Natalia GAGATEK

Dziewczyny w kategorii juniorek 14 letnich zdobyły pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej zdobywając w sumie 9 medali (5 złotych 🥇, 2 srebrne 🥈, 2 brązowe 🥉) 😎💪😎💪

Chłopców:

Mateusz CHOWANIEC (kat. 17 lat i starsi) 3 złote🥇medale na dystansach 50 i 100 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem motylkowym. Rezultat, który uzyskał Mateusz w konkurencji 100 m stylem dowolnym jest nowym REKORDEM ŚLĄSKA juniorów 17/18 letnich zostając jednocześnie najlepszy zawodnikiem tych zawodów.

Michał TOMASZOWSKI (kat. 17 lat i starsi) srebrny🥈medal na 1500 m stylem dowolnym oraz3 brązowe🥉medal na dystansach 200 i 400 m stylem dowolnym oraz 200 m stylem motylkowym.

Maciej TRZCIONKA (kat. 17 lat i starsi) srebrny🥈medal na 200 m stylem motylkowym

Kamil GEISNER (kat. 15 lat) 5 złotych🥇medali na dystansach 50,100,200 m stylem grzbietowym, 400 m stylem dowolnym oraz 200m stylem motylkowym oraz 2 srebrne🥈medale na dystansach 200 m stylem zmiennym i 1500 m stylem dowolnym (najbardziej zapracowany zawodnik zawodów 🙂

Marcin PERA (kat. 14 lat) 2 srebrne🥈medale na dystansach 200m stylem motylkowym oraz 400m stylem dowolnym.

Dla zawodników był to ostatni sprawdzian w przygotowaniach do najważniejszej imprezy sezonu Mistrzostw Polski Juniorów w poszczególnych kategoriach wiekowych, które odbędą się w połowie grudnia. W realizacji naszych sportowych marzeń nasz klub wspiera Zespół Szkół Sportowych Siemianowice oraz Urząd Miasta Siemianowice Śląskie dzięki środkom, które przeznacza na naszą działalność i szkolenie młodzieży.

Gratulacje dla wszystkich zawodników ich Rodziców oraz Trenerów !!!RAZ…DWA …TRZY… Wodnik To My!!! 😎💪😎💪😎

Komentarze
Accessibility