Menu Zamknij

ŚWIĄTECZNA WIZYTA W TEATRZE

 Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, klasy 7a, 7b, 6b, 8a, 8e wybrały się do Teatru Zagłębia  na niezwykle ciekawą interpretację „Opowieści wigilijnej”. Warto było poznać ten  fantastyczny utwór Karola Dickensa, pełny subtelnego humoru, refleksji i wzruszeń. Jego magiczny wpływ utrzymuje się z niemalejącą atrakcyjnością od półtora wieku, prawdopodobnie dlatego, że opowieść ta jest wyrazem ludzkiej tęsknoty za życzliwością i chęcią czynienia dobra. Wymowne są słowa głównego bohatera Ebenezera Scroogge’a „Czcić będę odtąd Boże Narodzenie i czynić dobrze nie tylko w tym dniu jednym, ale przez wszystkie dni całego roku”. To barwne przedsięwzięcie wpisane w aktualny klimat świąt Bożego Narodzenia przypominało nam, jakimi wartościami  należy się kierować oraz sprowokowało do  szukania odpowiedzi na pytanie: na czym polega szczęśliwe życie?

Komentarze
Accessibility