Menu Zamknij

Nasz sukces w Trójboju Matejkowskim 2017

We wtorkowy poranek 7 marca reprezentacja naszego Gimnazjum gotowa podjąć się każdego wyzwania naukowego (i nie tylko) w składzie: Katarzyna Dolny, Natalia Stokłosa, Marek Wypich, Marcin Zorębski z klasy 3A oraz Wojciech Lisieński z klasy 3B, dziarsko wyruszyła do II Liceum Ogólnokształcącego w Siemianowicach Śląskich, by wziąć udział w XI edycji Trójboju Matejkowskiego, co jest już naszą szkolną tradycją.

W tym roku zmagania szkół gimnazjalnych, nad którymi honorowy patronat objął Prezydent Miasta, odbywały się pod hasłem: “Mała zmiana, duży efekt”. Po ciepłym i niezwykle miłym przyjęciu przez Gospodarzy, nadszedł czas na wytężoną pracę… Przez kilka godzin nasze tęgie głowy dzielnie rozwiązywały zadania z zakresu języków obcych: angielskiego i niemieckiego, a także przedmiotów humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych, które oprócz dużej wiedzy wymagały również sporej dozy kreatywności i sprytu 🙂 Potem zasłużona chwila wytchnienia podczas programu artystycznego, ogłoszenie wyników rywalizacji i wszystko stało się jasne.

Tegoroczna edycja Trójboju Matejkowskiego zakończyła się dla nas sukcesem – zajęliśmy drugie miejsce!

Serdecznie gratulujemy naszej “srebrnej” Drużynie oraz dziękujemy za dzielne reprezentowanie szkoły 🙂

Justyna Strzelczyk i Agnieszka Rostańska

    

Komentarze
Accessibility