Menu Zamknij

Dwa brązowe medale Aleksandry Piskorz

W miniony weekend  na gliwickim Olimpijczyku odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski rocznika 2001. W trzy dniowych zmaganiach wzięło udział 443 zawodniczek i zawodników z 133 klubów z całej Polski.

Nasz Klub UKS Wodnik Siemianowice Śląskie  i Zespół Szkół Sportowych był reprezentowany przez tylko  jedną zawodniczkę, ale za to jaką…. Ola w czterech zaplanowanych startach wywalczyła awans do popołudniowych finałów, gdzie stoczyła pasjonującą walkę o medale Mistrzostw Polski.

W swoich koronnych dystansach 100 i 200 m stylem klasycznym dwukrotnie meldowała się na 3 miejscu zdobywając brązowe medale Mistrzostw Polski.  Każdy z tych wyścigów był prawdziwym horrorem dla kibicujących bo o wygranej zawsze decydowało kilkanaście setnych sekundy. Ale Ola za każdym razem odpierała atak rywalek pokazując, że już od kilku lat należy do ścisłej czołówki “żabkarek” w naszym kraju. Pozostałe starty na 50m stylem klasycznym i 400 m stylem zmiennym kończyła odpowiednio na 5 i 7 miejscu w Polsce.

Serdecznie gratulujemy Oli oraz Rodzicom. Dziękujemy wszystkim za gorący doping i stworzenie wspaniałej atmosfery podczas popołudniowych finałów.

          

Komentarze
Accessibility