Menu Zamknij

Pasowanie na ucznia

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę.
Będę starać się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”
Słowa przysięgi zabrzmiały gromko w Szkole Podstawowej nr 8 w Zespole Szkół Sportowych, podczas uroczystości pasowania na ucznia. Najmłodsi zostali pasowani przez wiceprezydenta Siemianowic, panią Annę Zasadę-Chorab oraz dyrektora szkoły pana Bogusława Szopę. Pierwszoklasiści wystąpili przed zgromadzonymi gośćmi, prezentując swoje piosenki związane z pobytem w szkole. Następnie członkowie Stowarzyszenia Mieszkańców Siemianowic SMS wręczyli pasowanym uczniom rożki obfitości wypełnione słodyczami.
Witajcie pierwszaki w gronie naszych uczniów!

Komentarze
Accessibility