Menu Zamknij

Mistrzowskie recytacje

O tym, że naszych uczniów STAĆ na wiele – wiemy nie od dziś – a że najbardziej lubią STAĆ na podium mieliśmy okazję przekonać się podczas wczorajszego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Mały OKR 2018.

Nasi gimnazjaliści znów pokazali klasę i po raz kolejny potwierdzili to, że na recytatorskiej scenie Siemianowic Śląskich nie mają sobie równych.

W poetyckich zmaganiach absolutnie bezkonkurencyjna okazała się ALICJA MIREK (II BGM), która poruszyła jury i widzów rewelacyjnym wykonaniem wiersza Romana Brandstaettera i prozy Ignacego Karpowicza – zajęła I miejsce i zdobyła tym samym przepustkę do kolejnego – regionalnego – etapu konkursu.

Znakomicie zaprezentowała się również JULIA PUCHAŁA (II CGM). Jej poruszająca interpretacja wiersza Elizabeth Bishop i opowiadania Moniki Popek zasłużyła na III Nagrodę.

Obu naszym Młodym Miłośniczkom Recytacji serdecznie gratulujemy, a Alicji życzymy wygranej w kolejnym etapie konkursu.

Komentarze
Accessibility