Menu Zamknij

Pierwiastek kontra przypadek

Zawody sportowe, konkursy oraz sprawdziany wiedzy i umiejętności, odbywające się regularnie na terenie naszej Szkoły, znalazły w tym roku nowego “towarzysza” – międzyszkolny konkurs pod nazwą PIERWIASTEK przez PRZYPADKI, czyli matematyczno – polonistyczne zderzenia z prawdziwego zdarzenia”, którego I edycja odbyła się 20 lutego 2018r.

Do rywalizacji przystąpiło łącznie szesnaście dwuosobowych reprezentacji z ośmiu siemianowickich szkół podstawowych. Siódmoklasiści – bo to oni byli głównymi aktorami w tym spektaklu – dali pokaz wysokiego poziomu wiedzy polonistycznej  i matematycznej, podejmując zarówno trud zadań pisemnych, jak i wygrywając ze stresem podczas wystąpień ustnych.

I miejsce przypadło w udziale Sandrze Grund i Antoniemu Sommerowi, reprezentantom Szkoły Podstawowej Nr 8.

Niewiele dzieliło od zwycięstwa zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 6, który tworzyli: Anna Kozera oraz Kacper Matys –  uplasowali się na II miejscu.

Trzecie miejsce na podium zajęły – mocą decyzji komisji konkursowej – ex-aequo dwa zespoły, tj. Martyna Bury i Bartosz Dyba ze Szkoły Podstawowej Nr 8 oraz Agnieszka Pakulska i Paweł Pindur ze Szkoły Podstawowej Nr 4.

Zespół Szkół Sportowych być areną pierwszej odsłony konkursowych zmagań – w przyszłym roku miejscem rywalizacji zespołów uczniowskich będzie Szkoła Podstawowa Nr 1 w Siemianowicach Śląskich.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chcących sprawdzić swoją wiedzę z tych dwu pozornie odległych dziedzin do wzięcia udziału w II. edycji konkursu.

      

     

    

   

 

 

 

 

Komentarze
Accessibility