Menu Zamknij

DOBRE MANIERY ŁAMIĄ BARIERY

W dniu 3 czerwca przypada Dzień Savoir-vivre.

Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i rozumie się pod nim przede wszystkim znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności. Obejmuje ono również swoim znaczeniem umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.

Zasady savoir-vivre’u dotyczą nie tylko nakrywania, podawania do stołu, jedzenia oraz picia, właściwego ubioru, lecz również odpowiedniej, szeroko rozumianej komunikacji oraz zachowania się w szczególnych sytuacjach.

Reguły Savoir-vivre uwarunkowane są kulturowo, tym samym znacząco różnią się od siebie w zależności od regionu świata.

Bardzo chcielibyśmy, żeby wszyscy włączyli się do obchodów tego święta nie tylko w dniu 3 czerwca, ale i na co dzień. Świętujemy od poniedziałku 4 czerwca przez cały tydzień.

Dodatkowo dzień ten zbiega się w tym roku z Dniem Dobrej Oceny, wypadającym również 3 czerwca. Kto wie, może znajomość reguł dobrego zachowania, pozwoli na zdobycie dobrej oceny.

Justyna Strzelczyk, Agnieszka Rostańska

źródła: bankietyikonferencje.pl, ekonomik.org.pl

Komentarze
Accessibility