Menu Zamknij

Warsztaty w klasie 4a

W dniach 29 listopada i 7 grudnia w klasie 4A zostały przeprowadzone warsztaty mające na celu promowanie dobrej komunikacji w zespole oraz wsparcie dziecka jąkającego się w klasie. Dzieci miały okazję przeanalizowania swoich mocnych i słabych stron, doświadczenia swojej różnorodności i wyjątkowości.

Ponadto zastanawialiśmy się nad cechami rozmówcy idealnego i zadaliśmy sobie pytanie czy sami jesteśmy takimi rozmówcami. W trakcie warsztatów omawialiśmy mechanizm powstawania mowy – doszliśmy do wniosku, że mówienie to bardzo skomplikowana czynność. W drugiej części zajęć rozmawialiśmy o jąkaniu – czym ono jest, jak się objawia, skąd się bierze. Uczennica przedstawiła wyniki przeprowadzonego przez siebie sondażu diagnostycznego na ten temat. Poznaliśmy sławne osoby jąkające się, wśród których znaleźli się działacze społeczni, piosenkarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, politycy, a nawet król. Zastanawialiśmy się, co pomaga osobie jąkającej się, a co przeszkadza jej w mówieniu. Szukaliśmy sposobów radzenia sobie ze zjawiskiem dokuczania, a także wzięliśmy udział w quizie o jąkaniu. Na zakończenie dzieci podsumowały wszystkie informacje dotyczące jąkania i otrzymały nagrody za udział w warsztatach. Wychowawcy klasy 4A – Pani mgr Magdalenie Malcherek – serdecznie dziękuję za wszelką pomoc i zaangażowanie w realizację zajęć.

Agata Sakwerda, logopeda

Komentarze
Accessibility