Menu Zamknij

Kolorowo znaczy zdrowo

Klasa 2e 11 czerwca 2019 po raz drugi i ostatni miała niepowtarzalną okazję uczestniczyć w warsztatach kulinarno-edukacyjnych “Kolorowo znaczy zdrowo”. Projekt ten jest realizowany przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach w partnerstwie z Gminą Siemianowice Śląskie z dofinansowaniem z Funduszy Europejskich.

Cykl składał się z czterech modułów dydaktycznych: warsztatów edukacyjnych, warsztatów sensorycznych, warsztatów kulinarnych i warsztatów z kuchni molekularnej. Nasi uczniowie nabyli wiedzę z zakresu zasad prawidłowego żywienia, a w części praktycznej uczyli się jak przygotować zdrowe i atrakcyjne posiłki i eliminować błędy żywieniowe. Myślę, że po takich zajęciach dzieci będą chętniej spożywały zdrowe produkty, przełamią opory przed dotąd nieznanymi produktami, poznały nowe smaki i zapachy sprzyjające akceptacji nielubianych dotąd potraw. Będą wiedziały również jak komponować smaczne i kolorowe posiłki.

Nasi chłopcy wykazali się kreatywnością oraz umiejętnościami kulinarnymi, a degustacja przygotowanych potraw oraz ich ocena organoleptyczna sprawiła wszystkim niebywałą przyjemność! Wychowawca: Pani Danuta Jakóbczyk

Komentarze
Accessibility