Menu Zamknij

“Wiem, co jem”

We wtorek 31 stycznia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 8 odbyła się piąta edycja Międzyszkolnego Konkursu Edukacji Zdrowotnej dla uczniów klas III Szkół Podstawowych “Wiem, co jem”.

Uczniowie mieli do wykonania dziewięć trudnych zadań konkursowych, które polegały m.in.: na czytaniu ze zrozumieniem tekstów popularnonaukowych, analizowaniu składu produktów spożywczych, rozpoznawaniu jedzenia na podstawie węchu, smaku i dotyku. Oprócz tego uczniowie musieli wykazać się ogromną wiedzą na temat zasad zdrowego odżywiania. Obowiązkową lekturą konkursową był poradnik “Czy wiesz, co jesz” (autorstwa Katarzyny Bosackiej i Małgorzaty Kozłowskiej – Wojciechowskiej).

Wyniki konkursu:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11 – Zuzanna Niglus, Zofia Gral
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 – Aleksandra Jarczyńska, Maria Vysotskaya
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 16 – Małgorzata Ledwoń, Bartosz Lesik

Laureatom serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do lektury i do śledzenia programu “Wiem co jem”. Nagrody ufundowała Rada Rodziców Zespołu Szkół Sportowych oraz Grupa Wydawnicza Publicat s.a.

 

Komentarze
Accessibility