Menu Zamknij

Artystyczny październik

Październik minął parę dni temu, pora więc na krótkie podsumowanie artystycznych (plastycznych) działań uczniów naszej szkoły.

4 października w Parku Tradycji odbyło się wręczenie nagród w wojewódzkim konkursie plastycznym “Trzy kolory”, organizowanym przez Pracownię plastyczną “Okienko”, Siemianowickie Centrum Kultury, pod patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie. W konkursie tym wyróżnienie zdobył Krzysztof Wieczerniak, a prace Karola Brysia, Hani Marzec, Oliwii Filipiak oraz Piotra Wieczerniaka zostały pokazane na wystawie pokonkursowej, co też jest ogromnym wyróżnieniem, ponieważ konkurs cieszy się dużą popularnością, biorą w nim udział placówki oświatowe i kulturalne z całego województwa. Na konkurs prace napływały do końca czerwca, stąd udział w wystawie uczennic z gimnazjum.


W pierwszy czwartek października 10 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wojewódzkim plenerze malarskim “Sielskie Klimaty” w chorzowskim skansenie. Dzień upłynął nam na malowaniu w wyjątkowych okolicznościach – pośród natury i klimatycznych chat sprzed wieków, z małą tylko przerwą na poczęstunek, który przygotowali organizatorzy.

Kolejnym wydarzeniem był konkurs (również wojewódzki) “Oczami świadków historii” organizowany przez Muzeum Hutnictwa – Walcownia w Katowicach-Szopienicach. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała Dominika Gawron z klasy 6b.

praca Dominiki, za którą otrzymała wyróżnienie

Listopad trwa, kolejne konkursy i wydarzenia przed nami. Uczniom życzymy natchnienia do pracy, udanych dzieł i samych sukcesów.

Komentarze
Accessibility