Menu Zamknij

Wycieczka do Sądu Rejonowego w Siemianowicach Śląskich

We wtorek  10 grudnia uczniowie klasy 3e udali się do siedziby Sądu Rejonowego w Siemianowicach Śląskich. Celem wycieczki było poznanie budynku, w którym zapadają wyroki, poznanie przebiegu procesu sądowego oraz roli prawa w życiu obywatela. Dzieci poznały zawód sędziego, prokuratora, adwokata. Miały okazję wcielić się w sędziów, świadków, prokuratora i obrońcę. Ogromną radość sprawiła im  możliwość siedzenia w fotelu sędziowskim, przymierzenie sędziowskiej togi, jak również zastukanie młotkiem sędziowskim. Duże wrażenie wywołała wizyta w celi dla osób oczekujących na proces, dowiezionych z aresztu. Uczniowie odwiedzili również niebieski pokój służący do przesłuchiwania małoletnich. Na koniec mogli na własnej skórze doświadczyć jak czują się osoby mające na sobie kajdanki. Wycieczka do sądu byłą niezwykle ciekawa i dostarczyła dzieciom wielu nowych wrażeń, a przede wszystkim nowych wiadomości.

Komentarze
Accessibility