Menu Zamknij

Przygoda z biblioteką i książką w komiksie! Konkurs

Zbliża się Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który przypada 23 kwietnia. Data ta została wybrana na Święto Książki, ponieważ tego dnia zebrało się kilka ważnych rocznic – śmierci autora “Don Kichota” Carvantesa, urodzin i śmierci Williama Szekspira oraz śmierci Inki Garcilasa de la Vegi.

Z okazji tego święta ogłaszamy konkurs “Przygoda z książką i biblioteką w komiksie”. Waszym zadaniem będzie narysowanie na kartce lub w programie komputerowym (np. Paint) krótkiego komiksu opowiadającego o przygodach książki lub z książką w bibliotece.

Konkurs przeprowadzany będzie w dwóch kategoriach – klasy 1-3 oraz 4-8 i liceum. Macie czas do 23 kwietnia.

Podpisane prace możecie zostawić na portierni w budynku A lub B, wysłać zdjęcie pracy papierowej lub zapis pliku pracy w programie graficznym na adres blog.bibliotekazss@gmail.com.

Nagrodzone zostaną najciekawsze, najbardziej pomysłowe i oryginalne prace.

Patronat nad konkursem objęło Wydawnictwo Kultura Gniewu, które ufundowało także trzy pierwsze nagrody w obu kategoriach!

Szczegółowe zasady konkursu znajdziecie na poniższym plakacie:

Zachęcamy do udziału! Czekamy na wasze prace!

Marzena Wendt-Dudek

Edyta Kosik

Katarzyna Pytlik

Komentarze
Accessibility