Menu Zamknij

Światowy Dzień Trzeźwości 15.04.2021

Przejście na nauczanie zdalne nie zaniechało realizacji działań profilaktycznych w naszej szkole. W związku z obchodzonym na całym świecie 15 kwietnia Światowym Dniem Trzeźwości zapraszamy do zapoznania się informacjami na ten temat.

Celem Dnia Trzeźwości jest promowanie ruchów abstynenckich i działań edukacyjno-informacyjnych w zakresie negatywnych skutków ubocznych alkoholu i choroby alkoholowej.

Problem alkoholizmu jest złożony i oprócz osób bezpośrednio chorujących, dotyka także najbliższą rodzinę, a nierzadko dzieci alkoholików. Według Światowej Organizacji Zdrowia WHO, alkoholizm to pierwotna, przewlekła choroba charakteryzująca się zaburzeniami kontroli nad piciem, nadmiernym spożywaniem alkoholu pomimo negatywnych konsekwencji, które często powodują zakłócenia racjonalnego myślenia. Alkohol jest przyczyną wielu patologii społecznych, przestępstw czy wypadków drogowych.

W ramach akcji profilaktycznych nauczyciele biologii i chemii przygotowali dla uczniów wiele ciekawych informacji dotyczących przeciwdziałania temu niekorzystnemu zjawisku takich jak filmy profilaktyczne, pogadanki i test.

Komentarze
Accessibility