Menu Zamknij

Akcje Samorządu Uczniowskiego

Zapraszamy do udziału w akcjach Samorządu Uczniowskiego. Przyszły tydzień zapowiada się bardzo aktywnie: zaplanowaliśmy dla Was wydarzenia na każdy dzień.

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W budynku A uczniowie przygotowują plakaty o prawach dziecka. Zachęcamy również do ubrania się na niebiesko, by przyłączyć się w ten sposób do świętowania tego dnia wraz z UNICEF, wyrazić solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie, również (a może przede wszystkim) z tymi, których prawa nie są przestrzegane.

21 listopada będziemy obchodzili Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Tego dnia w budynku A uczniowie będą dzielili się cukierkami ze złotymi myślami (które można przynosić do 17.11. do sali 148 lub na portiernię w podpisanych woreczkach). Nie zapominamy w tym dniu o uśmiechu i dobrym słowie dla każdego!

22 listopada to Dzień Kredki. Planujemy podczas przerw stworzyć wspólny rysunek w budynku A na przewiązce.

23 listopada będziemy obchodzili w szkole Dzień Pluszowego Misia. Weźmiemy udział w akcji Fundacji “Mam marzenie”, która prowadzi zbiórkę nowych zabawek, gier, puzzli, kredek, kolorowanek oraz wszelkich innych artykułów mogących umilić czas dzieciom przebywającym w szpitalach. W dniach 20.11. – 23.11. będą przygotowane pudełka w budynku A oraz budynku B, do których będzie można przynieść zabawki. Materiały zostaną przekazane fundacji 23.11.

W tym dniu uczniowie, którzy przyjdą z pluszowym misiem lub inną maskotką do szkoły nie będą pytani na lekcjach.

24 listopada będzie dniem z wróżbami – przypomnimy katarzynki (zapomniany już polski zwyczaj, obchodzony przez kawalerów odpowiednik andrzejek).

Samorząd Uczniowski
Komentarze
Accessibility