Menu Zamknij

Klasy 5 i 8 przypominają “Ballady i romanse”

Z okazji 200. rocznicy wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, lekturą tegorocznej akcji czytelniczej jest właśnie ten zbiór ballad.

Zostały one opublikowane w czerwcu 1822 roku w Wilnie jako główna część pierwszego tomu „Poezyj” Adama Mickiewicza. Pisany w latach 1819–1821 cykl wierszy wyznaczył początek dziejów poezji romantycznej w Polsce, stając się dla nowej epoki jednym z najważniejszych punktów odniesienia.

Prezydent RP Andrzej Duda podczas Narodowego Czytaniatra tradycyjnie skierował przesłanie, zachęcając do współtworzenia akcji, dlatego uczniowie klasy piątej i ósmej przedstawili podczas lekcji języka polskiego treść poznanych ballad Adama Mickiewicza w formie plastycznej i teatralnej. Efekty ich pracy można zobaczyć na poniższych zdjęciach, a wkrótce także na przewiązce.

Alina Rostalska

Komentarze
Accessibility