Menu Zamknij

Trening z Mistrzem Świata

6 kwietnia bieżącego roku mury naszej szkoły odwiedził były reprezentant Polski w piłce siatkowej Pan Marcin Prus.

Spotkanie z gościem rozpoczęło się w południe w auli Szkoły Podstawowej nr 8. Uczestnikami tych zajęć byli uczniowie i uczennice klas trzecich szkoły podstawowej oraz klasy sportowe o profilu piłki siatkowej całego Zespołu Szkół Sportowych.

Pierwsza część miała formę warsztatów połączonych z wykładem. Nasz gość w trakcie swojego wystąpienia poruszył kwestie związane z systemem wartości młodego człowieka, dyscypliną. Na sam koniec przedstawił młodym odbiorcom przebieg swojej sportowej kariery i uświadomił ich, że był to efekt jego ciężkiej pracy, wytrwałości, wielu wyrzeczeń, a także okazywania szacunku innym oraz samemu sobie. Na zakończenie pierwszej części dzieci i młodzież mogli zadawać siatkarzowi pytania oraz zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie, a także otrzymać autograf. Po kilku minutach przerwy wszyscy udali się do budynku gimnazjum, gdzie w sali gimnastycznej było przygotowane boisko do siatkówki, na którym to Pan Marcin Prus poprowadził trening.

W zajęciach uczestniczyli młodzi adepci siatkówki klas 5B i 6B. Zajęcia odbyły się w miłej atmosferze, a każdy z młodych siatkarzy mógł otrzymać kilka wskazówek od Mistrza Świata Juniorów. Podsumowaniem całego spotkania było zrobienie pamiątkowego zdjęcia wszystkich uczestników zajęć.

Komentarze
Accessibility