Menu Zamknij

Niespodzianka w Planetarium

W piękne wtorkowe południe, klasy 7 Sp8 wybrały się do chorzowskiego Planetarium, aby uczestniczyć w lekcji “Cztery pory roku”

W trasę do planetarium klasy ruszyły różnymi drogami. 7a wybrała się na wycieczkę przez las, co miało być małym przetarciem przed planowaną na czwartek górską wyprawą.

Foto: Henryk Lazar

Lekcja astronomii miała przybliżyć obraz nieba nad Śląskiem w różnych porach roku. Uczniowie zdobyli informacje o najważniejszych gwiazdozbiorach oraz o tym jak wygląda niebo w czasie kolejnych pór roku.

Foto: Henryk Lazar

Na miejscu czekała na nas też mała niespodzianka. W tym samym czasie odwiedzali planetarium mistrzowie lekkoatletyki, mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk i mistrz świata w rzucie dyskiem Piotr Małachowski. Niektórzy szczęściarze załapali się na fotkę.

Foto: Henryk Lazar Foto: Henryk Lazar

Komentarze
Accessibility