Menu Zamknij

Bal Wszystkich Świętych

Wszyscy święci balują w niebie, złoty sypie się kurz…

31 października w Siemianowickim Centrum Kultury – Bytków, w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych odbył się Bal Wszystkich Świętych. Zabawę zorganizowało Siemianowickie Centrum Kultury wspólnie z Akcją Katolicką działającą przy parafii Ducha Świętego. Opiekę nad bawiącymi sprawowały między innymi katechetki naszej szkoły. Organizatorzy pokazali uczestnikom, że ten dzień nie jest smutny, ale radosny i „kierujący nas ku Niebu”. A klimatu niebiańskiego nie zabrakło.

Spod Zespołu Szkół Sportowych wyruszył barwny korowód Aniołów i świętych, który uliczkami Osiedla Młodych przemaszerował do SCK. A tam, każdy z uczestników przechodził przez bramy Nieba i przedstawił za jakiego świętego się przebrał. I tak spotkać tu można było kilku św. Franciszków, św. Jana Pawła II, Maryję, św. Piotra, św. Teresę z Kalkuty, św. Jadwigę, św. Małgorzatę, trójkę dzieci z Fatimy, bł. Karolinę Kózkównę, bł. Piotra, Jerzego Frassatiego. Później pośród niebieskiej scenerii odbywały się liczne zabawy i konkursy z nagrodami. Nie zabrakło także okazji do tańca, więc każdy miał okazję na zaprezentowanie swoich umiejętności na parkiecie, a utworem przewodnim był utwór Budki Suflera „Wszyscy święci balują w niebie”. Wszyscy bawili się znakomicie i obiecali przybyć na taki bal za rok.

 

Komentarze
Accessibility