Menu Zamknij

Filip najlepszy w Klasówce Powstańczej

20 marca odbyła się w wielu szkołach w całej Polsce organizowana przez Muzeum Powstań Śląskich Klasówka Powstańcza.

Data to szczególna dla Ślązaków, bowiem 97 lat temu odbywał się na śląsku plebiscyt w sprawie przynależności państwowej Górnego Śląska. W plebiscycie, jak pewnie wszyscy wiemy, wygrali Niemcy, ale niedługo później bo w maju 1921 r. wybuchło III Powstanie Ślaskie które miało ogromy wpływ na kształt powojennych granic Polski.

W konkursowe szranki stanęli również uczniowie Zespołu Szkół Sportowych, reprezentowani przez uczniów klas 7 SP oraz gimnazjalistów.  W sumie uzbierała się spora, bo 26 osobowa grupa.

Foto: Henryk Lazar

Walka była zacięta, bo wśród uczestników znalazło się parę dobrze rokujących na przyszłość mózgów, więc wyniki były, mino trudnych pytań całkiem niezłe.

I miejsce z najlepszym wynikiem zajął Filip Gruszczyński z klasy 7c

II miejsce wywalczył Wiktor Dziendziel z klasy 7a

III Miejsce zajął Ruben Zgryza z klasy 7c

Jednocześnie zwycięzca konkursu szkolnego ma szansę na awans do grona najlepszych z najlepszych, którzy zmierzą się w finale Klasówki Powstańczej która odbędzie się gmachu Sejmu Śląskiego. Czekajcie na dalsze informacje i trzymajmy kciuki za Filipa.

Komentarze
Accessibility