Menu Zamknij

Nasi finaliści w XIX Rejonowym Konkursie Mitologicznym

6 kwietnia 2018 r. dwójka zwycięzców szkolnego etapu XIX Rejonowy Konkursu Mitologicznego – Jagoda Michalik i Błażej Rybak z klasy 7c wraz z opiekunem – p. Aliną Rostalską, udała się do świętochłowickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących, by wziąć udział w finałowych zmaganiach podejmowanych przez wielbicieli mitologii greckiej i rzymskiej.

Konkurs składał się z dwu etapów – pisemnego i ustnego. Do ścisłego finału dostało się 10 uczestników, a rywalizacja była bardzo zacięta – o zwycięstwie decydowała różnica pół punku. Nasi uczniowie, bogatsi o zebrane doświadczenia, z pewnością w przyszłym roku powalczą o podium, tym bardziej, że zwycięstwo w Konkursie Mitologicznym umożliwia uzyskanie punkty na świadectwie ukończenia klasy ósmej i zwiększa szanse podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Komentarze
Accessibility