Menu Zamknij

Piękna Niepodległa

Piękna Niepodległa to konkurs historyczno-polonistyczny przygotowany dla uczniów gimnazjum Zespołu Szkół Sportowych, który odbył się we wtorek 24 kwietnia, w ramach obchodów rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości.

Konkurs który przygotowali Barbara Niedźwiedź, Ksenia Mrozek i Henryk Lazar odbył się na szkolnej przewiązce, która już od pewnego czasu stała się swoistą galerią, prezentującą fakty i postacie związane z rocznicą. Podzielony był na dwie części. Pierwsza to historyczny quiz, druga to prezentacja postaci z okresu odzyskania niepodległości. Uczniowie przybliżyli nam postacie Korfantego, Piłsudskiego, Hallera, Konopnickiej i inne.

W zaciętej rywalizacji ostatecznie wygrali przedstawiciele piłkarskiej klasy 3e, tuż przed drużyną klasy 3a. Trzecie miejsce podium przypadło drużynie klasy 2a.

Nagrody w postaci bonów podarunkowych do salonów EMPIK ufundowała Rada Rodziców . Dziękujemy serdecznie. 

Komentarze
Accessibility