Menu Zamknij

Piękna Niepodległa

Piękna Niepodległa to konkurs historyczno-polonistyczny przygotowany dla uczniów klas trzecich gimnazjum i ósmych szkoły podstawowej Zespołu Szkół Sportowych. Odbył się on we wtorek 13 listopada, w ramach obchodów rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości.

Konkurs, który przygotowali Barbara Niedźwiedź, Alina Rostalska i Henryk Lazar, odbył się na szkolnej przewiązce, która w tym roku  stała się  galerią, prezentującą fakty i postacie związane z rocznicą.  Historyczny quiz rozpoczynał konkurs, natomiast prezentacja kartek okolicznościowych związanych tematycznie z odzyskaniem niepodległości oraz stworzenie mapy myśli, w której centrum znajdowało się  hasło “Od utraty niepodległości do jej odzyskania”, stanowiły jego drugą część.

W wyniku zaciętej rywalizacji zwyciężyli przedstawiciele klasy 3b gimnazjum, tuż przed drużyną klasy 8a. Trzecie miejsce podium przypadło drużynie klasy 8c. Zostały także wręczone wyróżnienia autorom najciekawszych kartek. Otrzymali je uczniowie kl. 8B, 3c i 3b.

Nagrody w postaci bonów podarunkowych do salonów EMPIK ufundowała Rada Rodziców

Komentarze
Accessibility