Menu Zamknij

Licealiści w CINIBA

Uczniowie liceum postanowili poznać Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką w Katowicach. Droga do nowoczesnego budynku CINiBA prowadziła przez kompleks budynków Uniwersytetu Śląskiego- z pewnością będą to miejsca dalszej nauki naszych absolwentów! Podziw wzbudził gmach Wydziału Matematyki!!!

W budynku CINiBA poczuliśmy się jak w szklanym labiryncie. Idąc śladami pani przewodniczki, dotarliśmy do magazynu głównego mieszczącego się w podziemiach biblioteki, która posiada ok. 800000 egzemplarzy. Prześledziliśmy proces odgrzybiania książek i zabezpieczenia ich przed zniszczeniem- także pożarowym. Poznaliśmy zasady wypożyczania książek, a szczególne zainteresowanie wzbudził sposób ich zwrotu- do specjalnej maszyny przypominającej bankomat. Wędrowaliśmy po piętrach z regałami książek, byliśmy w  salach multimedialnych, czytelniach książek i prasy, poznaliśmy zasady kopiowania i przesyłania interesujących nas pozycji.

CINiBA to bogato wyposażona biblioteka w pełni zautomatyzowana, korzystająca z najnowocześniejszych urządzeń, technologii informatycznych, bardzo przyjazna i otwarta dla czytelników!

Komentarze
Accessibility