Menu Zamknij

Podróż po Kubie

Pasjonaci podróży z kl.5D i 5F wzięli udział w kolejnym Spotkaniu Podróżników  w Siemianowickim Centrum Kultury.
Kuba to największa wyspa na Morzu Karaibskim, to wyspa min. starych samochodów, gdzie czas zatrzymał się ponad 30 lat temu.
Stolica Kuby – Hawana, miasto skrajności. Zarówno bogate i nowoczesne, dla turystów, oraz skromne i biedne dzielnice, dla mieszkańców. Na Kubie obowiązują dwie waluty : peso kubańskie wymienialne używane przez turystów w sklepach dobrze zaopatrzonych i peso kubańskie, którego używają miejscowi. Hawana była ulubionym miejscem Ernesta Hemingwaya, który spędził tu 20 lat swojego życia. Muzeum Hemingwaya mieści się w jego domu, 10 km od centrum stolicy. Zwiedzanie odbywa się przez zaglądanie do środka przez okna. Piękno przyrody, urocze plaże, życzliwi ludzie. Wszystko to, tworzy niepowtarzalny klimat i atmosferę wyspy.
 
Komentarze
Accessibility