Menu Zamknij

Dyskusyjny Klub Książki

Już 2 spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w bibliotece budynku B za nami. W tym roku szkolnym oprócz książek dostarczanych nam z Biblioteki Śląskiej będziemy recenzować książki przesyłane przez Wydawnictwo RM, z którym podjęliśmy współpracę. Klubowicze podjęli wyzwanie i będą otrzymywać egzemplarze recenzenckie. W ten sposób mamy wyjątkową okazję do zapoznania się z nowościami książkowymi jako pierwsi czytelnicy. Pierwszą książką otrzymaną w ramach współpracy jest „Niki i Tesla. Laboratorium pod napięciem”.

Spotkanie związane z tą książka odbyło się w gościnnych progach Pracowni Chemicznej Pani Beaty Mendak, która bardzo ciekawie opowiedziała nam o tajnikach laboratorium chemicznego.

Mieliśmy okazję samodzielnie przeprowadzić doświadczenie z chromatografii oraz z papierem fotograficznym.

Komentarze
Accessibility