Menu Zamknij

Erasmus+ w VLO – zaczynamy!

Nasze V LO w Zespole Szkół Sportowym idzie do przodu jak burza i jak zwykle nie zwalniamy tempa ponieważ przed nami piękna przygoda związana z programem Erasmus+ oraz płynące z niego korzyści takie jak współpraca z innymi zagranicznymi szkołami oraz wymiana uczniowska:) Grupa uczniów naszego Liceum będzie miała przyjemność uczestniczyć w projekcie “Millennials for Europe” reprezentując nie tylko nasza szkołę ale również Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides na arenie międzynarodowej współpracując z młodzieżą z Francji, Włoch oraz Rumunii – partnerami naszego projektu. Celem projektu będzie nie tylko wzbudzenie w młodych ludziach chęci do czynnego udziału w życiu politycznym podejmując ważne decyzje ale również możliwość dyskusji i spotkań ze znanymi politykami, lokalnymi działaczami. Poprzez projekt chcemy pokazać jak ważny jest nasz głos – głos ludzi młodych w podejmowaniu ważnych przyszłych decyzji. Projekt Erasmusa to również międzynarodowe spotkania i już w czerwcu zawitamy do Curtea de Arges w Rumunii gdzie spotkamy się z uczniami szkół partnerskich i będziemy wspólnie pracować nad projektem. W roku 2021 czeka nas wyjazd do Genui we Włoszech gdzie podsumujemy nasze wspólne dokonania. Przed nami sporo pracy a więc – zaczynamy!!! Stay tuned!

Koordynatorzy projektu: Mariachiara Barra (Bona Fides) Dorota Gaworska (ZSS)

ERASMUS W VLO – ZACZYNAMY!
Komentarze
Accessibility