Menu Zamknij

Zapraszamy klasy 1-3 do głośnego czytania

W 2020 roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na wtorek 29 września. 

Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień jej urodzin.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, a obchodzone jest w szkołach, bibliotekach, gdzie organizowane są sesje czytelnicze. W roli czytających występują bibliotekarze, nauczyciele, starsi koledzy, strażacy, znani aktorzy.

W tym roku klasy1-3 również dołączają do tej akcji. Będziemy głośno czytać oraz słuchać autorki książek dla dzieci Pani Małgorzaty Swędrowskiej, która specjalnie dla uczniów naszej szkoły przygotowała film:

Fotorelacja z obchodów tego święta będzie już wkrótce dostępna na blogu i Facebooku biblioteki (www.bibliotekazss.blogspot.com).

Zapraszamy do wspólnego głośnego czytania!

Edyta Kosik

Marzena Wendt-Dudek

Komentarze
Accessibility