Menu Zamknij

Euroweek w ZSS

W zeszłym tygodniu udało nam się nawiązać współpracę z Fundacją EuroweekSzkoła Liderów, która organizuje językowe wyjazdy młodzieży w piękne zakątki Kotliny Kłodzkiej. Program Euroweek jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie społoczeństwa dzisiejszej Europy. Wolontariusze z róznych zakątków świata ( na naszym wyjeździe) -Indonezja, Filipiny, Kenia, Polinezja Francuska) prowadzą zajęcia warsztatowe w języku angielskim gdzie oprócz wiedzy z zakresu kultury danego kraju, odbywają się również zajęcia uczące pracy w grupach, kreatywności, przedsiębiorczości oraz liderstwa w ramach projektu.

Zss w programie Euroweek

Pierwszą grupą, której udało się, mimo sytuacji epidemiologicznej wyjechać na warsztaty językowe była klasa angielska 7G wraz z opiekunkami p. Agnieszką Rostańską (j. niemiecki) oraz p. Dorotą Gaworską (j. angielski). Wolontariusze codziennie dostarczali nam ogromną dawkę wiedzy, słownictwa językowego ale również zajęć ruchowych czy gier i zabaw dla całej grupy:)

energizer – budzimy się!
Let’s play!

Dzięki Euroweek poznaliśmy fantastycznych ludzi z Kolumbii, Filipin, Kenii oraz Polinezji Francuskiej. Dodatkowo uczestniczyliśmy w wykładach na temat kultury i obyczajów w danym kraju a co więcej! Śpiewaliśmy w języku suahili i tańczyliśmy narodowy taniec z Filipin:))

Byliśmy na Bora Bora:)
Poznaliśmy wielką 5 z Patrickiem z Kenii
Uczymy się tańczyć 🙂

W ciągu 5 dni intensywnych zajęć, znaleźliśmy również czas na małe zwiedzanie naszej nie tylko naszej małej miejscowości czyli Długopola Dolnego ale również Bystrzycy Kłodzkiej oraz pięknego miasta z ogromną twierdzą- Kłodzko! Nasi wolontariusze towarzyszyli nam na każdym kroku wycieczki!

Długopole Zdrój
Bystrzyca Kłodzka
Kłodzko- miniatura mostu Karola z Pragii

Zwieńczeniem naszego wyjazdu było rozdanie certyfikatów uczestnictwa w programie Euroweek oraz mała „ imprezka” pożegnalna z wolontariuszami:)

Zakończenie warsztatów językowych

W świetny sposób udało sie połaczyć naukę języka obcego z zabawą a dzięki temu nasza młodzież w naturalny sposób chciała i miała okazję komunikować się swobodnie z wolontariuszami w języku angielskim:) A na sam koniec mały backstage z naszego wyjazdu:)

Kompilacja:)

Euroweek to połączenie przyjemnego z pożytecznym- nauka i zabawa w jednym! Dlatego zapraszamy na kolejne edycje- i jak będzie tylko taka możliwość ruszamy z zapisami! Do zobaczenia wkrótce na Euroweek!

Organizatorki Euroweek z 7G
Komentarze
Accessibility