Menu Zamknij

Rowerowy ZSS

Już od lat uczniowie w towarzystwie nauczycieli ZSS ruszają na rowerowy rajd. Ostatni rok to oczywiście odstępstwo od reguły z wiadomych przyczyn i pewnie dlatego kiedy ogłosiłem, że ruszamy zainteresowanie przerosło oczekiwania. Wiele osób niestety nie zmieściło się w składzie. Może uda się następnym razem.

Ruszyliśmy w piątek z samego rana mając w planie do przejechania ok. 55 km. Od samego startu było trochę przygód i problemów technicznych. Na szczęście w czasie całej wycieczki nie zdażyło się nić poważnego, poza kilkoma siniakami co najwyżej.

Trasa prowadziła malowniczymi polami i lasami. Najpierw Przełajka, potem Wojkowice, Rogoźnik aż wreszcie cel naszej wycieczki czyli świerklaniecki Park w którym zawsze czeka nas zasłużona chwilka przerwy. Szczególnie piękne tereny czekały nas w drodze powrotnej przez Wymysłowskie lasy. Wyjątkowe miejsce ze świetnie przygotowanymi trasami na rowerowe eskapady z dala od dróg. Zdecydowanie polecam.

Mimo, że nie uniknęliśmy deszczu i pewnie rowery nadają się zdecydowanie do mycia (mój na pewno) wszyscy twardo kręcili do samego końca i w dobrej formie zameldowali się na mecie po przejechaniu ponad 60 km. Wielkie brawa dla wszystkich.

Tak wyglądała trasa.

trasa wycieczki rowerowej do Świerklańca

Zobaczcie jak było na rowerowej wycieczce.

Kolejna wyprawa rowerowa już we wrześniu.

Komentarze
Accessibility