Menu Zamknij

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org
 
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange
 
Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 obchodzić będziemy 8 lutego.
 
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. 

Jak co roku również Nasza szkoła bierze udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu.

W lutym na lekcjach informatyki przedstawiane zostają zagadnienia związane z Bezpieczeństwem w Sieci, ogłoszone są konkursy indywidualne dla uczniów (więcej informacji na Classroomie w zakładce KONKURSY) jak i dla całych klas. Akcja potrwa cały miesiąc a o wynikach powiadomimy w marcu.

Organizatorzy:

Magdalena Kołodziej

Magdalena Malcherek

Komentarze
Accessibility