Menu Zamknij

31 października 2022 Dzień Aniołów – HEAVEN WINS

Wigilia Wszystkich Świętych stała się w ostatnich latach w Polsce okazją do zabaw przejętych z tradycji krajów zachodnich i USA. W roku 2022 podjęliśmy się w Siemianowicach Śląskich rzeczy niepowtarzalnej, jaką jest zainicjowanie zupełnie nowej formy spędzania w tym dniu przez najmłodszych wolnego czasu.

Heaven Wins – Dzień Aniołów, to połączenie zabawy i akcji społecznej, która poprzez interakcję międzypokoleniową najmłodszych z ich rodzicami i dziadkami ma zachęcić wszystkich do cz ęstszego czynienia najmniejszych nawet dobrych uczynków wobec naszych najbliższych i znajomych.

Już 31 października na ulicach naszego miasta usłyszymy z ust wielu młodych ludzi, przyodzianych w symboliczne anielskie skrzydła, hasło: „Cukierek i dobry uczynek”, a to będzie oznaczało, że przy poczęstunku łakociami każdy z nas będzie mógł wylosować dla siebie dobry uczynek, który zobowiąże się wkrótce wypełnić. Pamiątką z takiego anielskiego spotkania będzie serduszko odblaskowe z napisem Heaven Wins, które przez cały następny rok ma nam przypominać, że Niebo czyli Dobro zawsze wygra, a przy okazji zwiększy nasze bezpieczeństwo pasywne w ruchu pieszym.

Komentarze
Accessibility