Menu Zamknij

Wielka Liga Czytelników

Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiego projektu “Wielka Liga Czytelników 2022/2023”. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 1- 8 i podobnie jak w ubiegłych latach zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach:

  1. klasy 1–3 szkół podstawowych;
  2. klasy 4–6 szkół podstawowych
  3. klasy 7–8 szkół podstawowych

Swój udział w konkursie uczniowie mogą zgłaszać od 20 października do 20 listopada 2022r. u bibliotekarzy w bibliotekach budynku A i B.

Konkurs będzie przebiegał w trzech etapach:

1) Etap pierwszy (szkolny/biblioteczny) – indywidualne zdobywanie sprawności czytelniczych, trwa od 20 października do 22 grudnia 2022, należy zdobyć minimum 5 sprawności.
2) Etap drugi (test kwalifikacyjny) – test indywidualny w szkołach – styczeń 2023.
3) Etap trzeci (powiatowy) – test drużynowy online (finał) 28 luty 2023.

Poniżej przedstawiamy listy książek w każdej kategorii wiekowej, z których należy przeczytać min. 5 i rozwiązać testy z ich treści:

Zwycięskie drużyny Mistrzostw Powiatowych WLCZ przejdą do etapu wojewódzkiego (test wojewódzki odbędzie się 28 marca 2023). Drużyny z każdej kategorii wiekowej, które zwyciężą w etapie wojewódzkim, wezmą udział w Mistrzostwach Polski.

Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie. Szczegółowe informacje, regulaminy i formularze zgłoszeniowe możecie odebrać w swoich bibliotekach.

https://wielkaliga.pl/index.php#news

Katarzyna Pytlik, Edyta Kosik, Marzena Wendt- Dudek

Komentarze
Accessibility